nahoru

Městský dům kultury Sokolov

Virtuální prohlídka divadla

 

predplatne-web-sirka

 DIVADELNÍ PŘEDPLATNÉ 2017/2018

 

Motto:  „Velké divadelní rozhovory“

Vážení a milí přátelé,

pokaždé, když pro vás připravuji novou předplatitelskou řadu, snažím se najít společný motiv, který všechna představení spojuje. Divadlo je jakousi formou rozhovoru mezi jevištěm a hledištěm, při kterém nemusíme vždycky aplaudovat, někdy jen tiše přitakáme, občas i nesouhlasíme, ale přesto je nám rozhovor příjemný… Moc bych si přála, abyste se i v této sezóně cítili v našem divadle příjemně, bavili se, smáli a třeba vám bylo někdy i trochu smutno, protože i to je součástí upřímného rozhovoru. Divadelní sezónu budeme začínat i končit komediemi francouzského klasika tohoto žánru Marca Camolettiho, uvidíte dvě představení, kterým předcházelo filmové zpracování  -  pěti Oscary ověnčenou Cenu za něžnost a úspěšný český film Alice Nellis Perfect days.  Společně nahlédneme do mužského světa (Pánská šatna aneb Mušketýři v Mexiku, Cravate Club), do života slavné pěvkyně Emmy Destinové (Commedia finita), uvidíte i nefalšovanou renesanční frašku Nápoj lásky. Od minulých sezón se nebudeme naopak odlišovat skvělým hereckým obsazením všech titulů.  V našem divadle uvidíte: Janu Janěkovou, Jitku Čvančarovou, Alexeje Pyška, Martina Dejdara, Jiřího Lábuse, Pavla Nového, Valérii Zawadskou, Lukáše Vaculíka, Lenku Vlasákovou, Jana Dolanského, Danu Syslovou, Hynka Čermáka, Jiřího Langmajera, Adélu Gondíkovou, Miroslava Etzlera… To nejzajímavější, co se objevuje v současném „divadelním světě“ jsme se vám snažili přiblížit i v této sezóně. 

Těšíme se na vás v hledišti sokolovského divadla.

 

PhDr. Jana Fefferová, dramaturgyně

 

 


 

Program  pro předplatitele:      

 

18. září, pondělí, 19:00, Městské divadlo Sokolov

Divadlo Radka Brzobohatého

Marc Camoletti: Tři letušky v Paříži

Francouzská situační komedie, v níž lásky přilétají a odlétají. Alexander je úspěšný pařížský architekt, kterému monogamie nic neříká. Svůj milostný život koordinuje s letovým řádem, který se zdá být dokonalý. Vše se ale změní příchodem kamaráda ze školy a vypadá to, že i perfektní navigační systém začne mít trhliny. Kolotoč bláznivých situací se právě roztáčí….

Hrají: Ernesto Čekan, Petr Vágner/ Miroslav Hrabě, Pavlína Mourková, Kateřina Peřinová- Velebová, Charlotte Doubravová, Vladimíra Benoni / Irena Máchová.

Režie:  Hana Gregorová

 

10. října, úterý, 19:00,  Městské divadlo Sokolov 

Divadelní studio Bouře

Dan Gordon: Cena za něžnost

Melodramatický příběh vztahu dcery a matky, která chce být silnější než všechny překážky světa…Stejnojmenný film získal 5 Oscarů a nabídl skvělé herecké příležitosti Shirley Mc Lainové a Jacku Nicholsonovi.

Hrají: Jana Janěková, Jitka Čvančarová, Alexej Pyško, Marcela Holubcová/ Daniela Choděrová, Jan Kačer/ Petr Pelzer/ Robert Jašków, Petra Hobzová

Režie: Viktorie Čermáková

 

15. listopadu, středa, 19:00, Městské divadlo Sokolov

OZZCORP CZECH s.r.o.

Pánská šatna aneb Mušketýři v Mexiku

Kolektivní improvizace herců, písničky, řeči, atrakce, nápady. Nepropásněte jedinečnou příležitost nahlédnout klíčovou dírkou do pánské šatny herců. Zažijete spontánní atmosféru propojení herců a diváků s trochou kolegiální škodolibosti. 

Hrají: Martin Dejdar, Jiří Lábus, Pavel Nový, Jan Jiráň, Martin Janouš, Petr Hojer

Režie: Martin Dejdar

 

13. prosince, středa, 19:00, Městské divadlo Sokolov

Agentura Nordproduction

John Graham: Hexenšus

Ani nemusí být pátek 13., všechny černé kočky mohou ležet za kamny a přece zafunguje zákon schválnosti. Klasický manželský trojúhelník ve skvělé frašce a s excelentními výkony známých herců.

Hrají: Dana Morávková, Radek Zima, Lukáš Langmajer, Hana Čížková, Tomáš Juřička, Ivo Kubečka, J. A. Duchoslav, Gabriela Hyrmannová, Miluše Bittnerová

Režie: Petr Kracik

 

17. ledna 2018, středa, 19:00, Městské divadlo Sokolov

Divadelní společnost Sophia Art

Viktorie Hradská: Commedia finita

Viktorie Hradská mistrně vykreslila poslední léta života Emmy Destinové, mimořádné pěvkyně světového formátu, která v Čechách neobstála. Pohled na období, které Destinová trávila v Čechách očima čtyř žen: učitelky hudby, uklízečky, placené společnice a komorné. Čtyři monology plné závisti, žárlivosti, nepochopení, v podání známých hereček, které vtipnou formouukazují českou malost,potírající velké talenty…

Hrají: Valérie Zawadská, Kateřina Macháčková/ Inka Brendlová, Lucie Kožinová / Anna Kulovaná, Karel Soukup.

Režie: René Přibil

 

8. února 2018, čtvrtek, 19:00, Městské divadlo Sokolov

Divadelní společnost Háta

Michael Parker: Zamilovaný sukničkář

Harry Douglas, záletný americký velvyslanec ve Velké Británii, zdánlivě odjíždí na víkend do Skotska, jeho plány jsou však zcela jiné. I ostatní členové rodiny mají však své úmysly a mezitím ambasáda v Londýně čelí hrozbě bombového útoku… Kolotoč převleků, překvapivých situací a nápadů v nové komedii Divadelní společnosti Háta.

Hrají: Lukáš Vaculík, Martin Zounar, Mahulena Bočanová, Filip Tomsa, Adéla Gondíková, Veronika Jeníková, Ivana Andrlová, Olga Želenská, Kristýna Kociánová, Radka Pavlovčinová a další…

Režie: Roman Štolpa 

 

Březen 2018

Panthenon Production s.r.o.

Liz Lochheadová: Perfect days

„Pro ženy, které chtějí být šťastné a muže, kteří se toho nebojí.“  Romantická a svižná komedie, která netradičním způsobem ironizuje (anti) feministická klišé. Úspěšná kadeřnice  Barbs má na první pohled úplně všechno: prosperující firmu, popularitu, exkluzívní byt, přátele a pečlivou matku. Ovšem jedno jí chybí – nějak nestihla mít dítě a zbývá jí posledních pár let, kdy se to musí podařit. Jenže manželství se jí rozpadlo, nejbližší přítel je homosexuál a potencionální otcové z nejrůznějších důvodů selhávají…. Hra je vtipným důkazem toho, že život pro nás chystá vždy něco úplně jiného, než si plánujeme.

Hrají: Lenka Vlasáková, Jan Dolanský, Petra Jungmannová, Dana Syslová, Vilém Udatný, Jan Hofman

Režie: Petr Kracik

 

Duben 2018

Divadelní společnost Duel   

Fabrice Roger-Lacan: CRAVATE CLUB

Architekty Bernarda a Adriena spojuje pevný přátelský vtah. Jsou partneři firmy, které se dobře daří. Jaký kolotoč neuvěřitelných situací se však může roztočit ve chvíli, kdy jeden z nich z podivuhodných důvodů nemůže přijít na oslavu kulatých narozenin toho druhého? Báječná jízda. Rychlá, zábavná, nebezpečná.

Hrají: Miroslav Etzler a Martin Pechlát

Režie: Zdeněk Dušek

 

Květen 2018

Divadlo Palace

Max Christian Feiler: Nápoj lásky

Rozverná renesanční kostýmní komedie o zázračné léčbě jednoho neplodného manželství pomocí kouzelného nápoje z mandragory. Florencie doby Boccacia, starý muž a mladá žena, bystrý sluha, hubatá služka, mladý záletník, převleky, horké italské slunce, noci plné touhy a především břitký humor, to jsou ty správné ingredience, které daly vzniknout hravé komedii o síle a podobách lásky.

Hrají: Hynek Čermák, Filip Tomsa, Veronika Macková, Martina Preissová/Michaela Sejnová, Lukáš Příkazský, Dušan Sitek

Režie: Petr Hruška

 

Červen 2018

Divadlo Palace

Marc Camoletti: Manželský poker

V životě nastávají situace, kdy dochází k „vyložení karet na stůl“ a začínají jednotlivá kola vysvětlování a slovních hříček, které ve své hře popsal slavný autor, mistr francouzské konverzační komedie.

Hrají: Jiří Langmajer, Daniela Šinkorová, Adéla Gondíková, Kateřina Pindeová, Andrea Kerestéšová, Michaela Sejnová, Petr Stach, Jan Krafka

Režie: Petr Hruška

Změna programu vyhrazena!!!

Zpracovala: PhDr. Jana Fefferová, dramaturg MDK Sokolov

 

Výhody předplatného:

Cena, vámi vybrané místo, přenosnost průkazky (pokud se vám zvolený termín akce nehodí, můžete ji komukoliv zapůjčit). Každý měsíc dostanete zdarma až do domu měsíční kulturní přehled, obsahující kulturní pořady, pořádané Městským domem kultury.

V sezóně 2017/18 jsou platné tyto ceny předplatného:

10 divadelních představení

2 550,- Kč (1. - 14. řada, balkon) jednotná cena

Vstupenky pro volný prodej budou za jednotnou cenu 360,- Kč. 

Pokud vás naše nabídka zaujala, rozhodněte se, prosím, nejdéle do 31. srpna 2017 a přijďte si vyzvednout (a zaplatit) průkazku do Sokolovského infocentra. Zde také vyplníte kontaktní lístek pro zasílání programů, případně dalších informací. Nabízíme také možnost prodeje permanentek podnikům a organizacím na fakturu. 

Upozornění pro současné předplatitele:

V případě zájmu o rezervaci stávajících míst i v divadelní sezóně 2017/18, žádáme o tuto informaci ústně, písemně, či prostřednictvím e- mailu do 16. června 2017. Možnost rezervace míst bude mít každý. Rezervace míst je možná již nyní, prodej divadelního předplatného bude zahájen 19. června 2017.

V případě nejasností či dotazů k divadelnímu předplatnému se na nás neváhejte obrátit. Napište nám, nebo zatelefonujte:

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. , Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. , Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

 359 808 715, 359 808 729, 359 808 714

Odkud se dozvíte datum představení:

-          U některých titulů již z brožury, kterou držíte v ruce

-          Z programů, které budete pravidelně měsíčně dostávat poštou

-          Z plakátů na výlepových plochách a skříňkách MDK

-          Z denního tisku

-          Z měsíčníku Sokolovský patriot

-          Z našich webových stránek: www.mdksokolov.cz

-          Na výše uvedených telefonních číslech

Mgr. Ladislav Sedláček

Funkce: ředitel
Telefon: 359 808 712
Mobil: 777 010 826
ladislav.sedlacek@mdksokolov.cz

PhDr. Jana Fefferová

Funkce: Dramaturgyně
Telefon: 359 808 715
Mobil: 777 868 742
jana.fefferova@mdksokolov.cz

Yvonne Bereczká

Funkce: Sekretariát
Telefon: 359 808 711
Fax: 359 808 717
yvonne.bereczka@mdksokolov.cz

Adresa MDK

Městský dům kultury Sokolov
5. května 655
356 01 Sokolov
Copyright © 2018 MDK Sokolov. Created by OLIVIUS s.r.o.