nahoru

Městský dům kultury Sokolov

 

 

 

PŘEDSTAVUJEME ŘÍJNOVÉ PREMIÉRY 3D KINA ALFA

 

I na říjen jsme pro vás připravili mnoho filmových premiér. A opět je z čeho vybírat. 

První říjnový týden přináší hned čtyři premiéry. Pojďme se vrátit v čase ve snímku Anthropoid, který vychází z výjimečného skutečného příběhu vojenské operace za druhé světové války, jejímž cílem byl atentát na obergruppenführera SS Reinharda Heydricha. Film z britské, české a francouzské produkce sleduje osudy dvou vojáků českého zahraničního odboje, Jozefa Gabčíka a Jana Kubiše, kteří provedou v prosinci 1941 výsadek do své okupované vlasti. Máte rádi Jakuba Koháka? Pokud ano, tak si nenechte ujít premiéru české komedie Instalatér z Tuchlovic, kde se Jakub Kohák představí jako čtyřicetiletý Luboš Cafourek. Zručný a poctivý vesnický instalatér bez auta, telefonu a partnerky. V pátek 7. října se na filmových plátnech představí mysteriózní thriller Dívka ve vlaku natočený podle knižní předlohy, která šokovala svět.  Děti se mohou těšit na animovanou pohádku Kubo a kouzelný meč, kde Kubo ohromuje obyvatele vesnice svým vyprávěním, které končí vždy před západem slunce. Jednoho večera se však vrátit domu nedokáže.

Druhý týden otevírá premiéry snímek Tři generace. Vtipný, hřejivý a moudrý film zkoumá, co to znamená vyrůstat s vědomím, že pohlaví, s nímž se někdo narodil, mu nevyhovuje. A jak toto vědomí vnímá okolí? Komedie Bezva ženská na krku vtipně popisuje osud sympatické Elišky, která je na prahu čtyřicítky milým a korektním způsobem požádána o rozvod. A tak se Eliška, bývalá žena bohatého a charizmatického muže z Prahy, rozhodne začít od nuly jako učitelka v malé středočeské vesničce. Ve snímku Inferno se Tom Hanks pouští do pátrání po stopách, které souvisí se samotným Dantem. Po ztrátě paměti se pouští do závodu s časem, který ho provede napříč celou Evropou ve snaze zabránit smrtícímu globálnímu spiknutí. Akční komedie Zilionáři přináší příběh nekomplikovaného muže, který uvízl v monotónním životě. Den co den usedá za volant svého obrněného automobilu, aby odvážel obrovské sumy peněz jiných lidí. Navzdory absolutně amatérskému plánu se ale stane nemožné a David si začíná užívat sedmnáct milionů, které vyloupil z banky.

Ostravak Ostravski, tak se jmenuje komedie, která zahajuje premiéry třetího říjnového týdne. Jarek Ostravski je horník jako každý jiný. Když ale v dole bouchne jedna ze štol a on zachrání spoustu svých kamarádů ze závalu, stane se hrdinou a rázem se mu jeho život obrátí naruby. Vedením firmy je povýšen z dolu do kanceláře, aby se staral o horníky, dostane se do zorného úhlu médií, rodiny, přátel, ale především se znásobí jeho kredit u žen. Kdo by ale mohl tušit, jak to celé je vlastně doopravdy? Akční krimi Jack Reacher: Nevracej se uvede příběh vojáka, který nejraději pracuje tam, kde by byl oficiální postup příliš zdlouhavý. Jako bývalý major vojenské policie má rád zločiny s armádní příchutí a vůbec nejraději ty, které na první pohled nedávají smysl. Jako je třeba obvinění velitelky Susan Turnerové ze špionáže. Lichožrouti jsou malí tvorové, kteří žijí s námi lidmi a mohou za to, že lidstvu z každého páru ponožek vždy zůstane jen jedna – lichá. Ponožkami se totiž živí! Na ploše animovaného dobrodružného gangsterského příběhu dvou znepřátelených lichožroutských gangů, střetu dvou generací a dvou morálek, je vykreslen nenásilně a shumorem svět podobný lidskému. Devítiletý chlapec jako zázrakem přežije téměř smrtelný pád. Psycholog Allan Pascal se snaží odkrýt podivné okolnosti chlapcovy nehody. Zároveň čelí zvláštním, temným náhodám, které sužují jeho život. Čím dál víc je vtahován do spleti záhad na hranici reality a fantazie – to je kanadský thrillerDevátý život Louise Draxe.

Poslední týden přináší čtyři premiéry. První z nich nese název American honey. Americká road movie o mladičké Star a jejím životě, který by nikdo z nás nechtěl. Sama se stará o dva mladší sourozence, matka se o nic nezajímá a otčím se o ni zajímá až moc. Když tedy na parkovišti obchoďáku potká dodávku plnou vrstevníků, kteří žijí specifickou verzi Amerického snu, neváhá moc dlouho a naskočí.  Na vlastní kůži ale pozná, že tahle jízda bude všechno, jen ne bezstarostná. Na konci října uvádí studio Marvel film Doctor Strange o světoznámém neurochirurgovi Dr. Stephenu Strangovi, jehož život se změní po strašlivé dopravní nehodě, která mu znemožnila používat ruce. Když ho tradiční medicína zklame, je Strange nucen hledat uzdravení a naději jinde. A tak se vypraví na mystické, odloučené místo známé jako Kamar-Taj. Thriller Odvrácená strana měsíce je o úspěšném právníku Ursi, který je příkladem a hvězdou své profese. Má krásnou kariéru, nádhernou a perfektní ženu, krásné a drahé auto, konto naplněné penězi. Sebevražda jeho kolegy s ním ale otřese, vždyť on taky žil takhle skvělý život. Potkává krásnou dívku, která vyznává alternativní způsob života a zúčastní se experimentu s halucinogenními houbičkami. Změna života je ale drastičtější, než se dalo čekat. Česko-slovenský koprodukční film Tenkrát v ráji spisovatele, scenáristy a producenta Josefa Urbana, volně vypráví příběh dramatického osudu českého horolezce Josefa Smítky a jeho druhů, popravených nacisty v dubnu 1945 v Terezíně.

 

Přehledný říjnový program  ke stažení. 

Říjnový program  ke stažení. 

Rezervace vstupenek pod tímto odkazem

 

 

 

 

 

 

 

Mgr. Ladislav Sedláček

Funkce: ředitel
Telefon: 359 808 712
Mobil: 777 010 826
ladislav.sedlacek@mdksokolov.cz

PhDr. Jana Fefferová

Funkce: Dramaturgyně
Telefon: 359 808 715
Mobil: 777 868 742
jana.fefferova@mdksokolov.cz

Yvonne Bereczká

Funkce: Sekretariát
Telefon: 359 808 711
Fax: 359 808 717
yvonne.bereczka@mdksokolov.cz

Adresa MDK

Městský dům kultury Sokolov
5. května 655
356 01 Sokolov
Copyright © 2016 MDK Sokolov. Created by OLIVIUS s.r.o.